W naszej kulturze istnieje wiele wyrażeń związanych z dokładnością pracy i rezultatem. Słyszeliście je wiele razy. Mierz siedem razy, odetnij raz. Kuj żelazo, póki gorące. Najpierw myśl, a potem rób. Ale nie byłoby tych przysłów, gdyby wszyscy zawsze słuchali.
Nic strasznego! Jest na to sposób
Bez względu na to, jak starannie pracuje mistrz, jeden niezręczny ruch, a pianka montażowa znajduje się na drzwiach, oknie, podłodze lub rękach. To może się zdarzyć każdemu. Piankę montażową można usunąć. Najważniejsze, by znaleźć odpowiednie podejście do zadania.
Zatem czym czyścić piankę montażową?
Idealne rozwiązanie polecane przez fachowców
Świeża pianka montażowa jest łatwa do usunięcia za pomocą środka czyszczącego. Kompozycja jest do zdobycia w sklepach i składach budowlanych. Jeśli nie ma jej pod ręką, można użyć zmywacza do paznokci z acetonem. Najpierw należy usunąć piankę za pomocą szpachelki lub innego płaskiego przedmiotu, a następnie wytrzeć to miejsce roztworem.
Uwaga! To ważne!
Do prac mających na celu usunięcie pianki nie można używać wody. W kontakcie z nią szczeliwo szybko twardnieje i pozbycie się go staje się znacznie trudniejsze.
Kolejna przestroga dla wszystkich zainteresowanych
Aceton jest środkiem chemicznym dość reaktywnym, który może pozostawić ślady na błyszczących i lakierowanych powierzchniach. Może także usunąć pigment z kolorowych tkanin.
Piana na tkaninach
Jeśli uszczelniacz dostanie się na ubranie, zdjąć go należy szmatką, nie rozmazując na tkaninie. Następnie trzeba użyć benzyny, rozpuszczalnika lub zmywacza do paznokci. Ubiór należy jak najszybciej wyprać, by agresywne środki nie odbarwiły materiału.
Dobrym sposobem jest umieszczenie tkaniny w zamrażarce. Gdy uszczelniacz zamarza, można go usunąć mechanicznie za pomocą noża lub szczotki z żelaznym włosiem.
Kiedy piana stężeje, jest o wiele trudniej
Jej główną warstwę można po prostu odciąć. Niestety nie jest łatwo usunąć zagłębione w splot resztki. Trzeba niestety ręcznie rozdrabniać pozostałości na mniejsze części i wolno, by nie uszkodzić materiały, usuwać je spomiędzy osnowy.
Z rąk i innych części ciała
Skóra jest bardzo wrażliwa na wszelkiego rodzaju środki czyszczące i rozpuszczalniki. Najbardziej oszczędną metodą jest zwykła woda i peeling solny lub po prostu sól. Jeśli pianka nie została zmyta za pierwszym razem, należy powtarzać zabieg do skutku, by jednorazowym zabiegiem nie podrażnić powierzchni skóry.
Zabiegi na plastikowych oknach i drzwiach
Bardzo trudno jest pracować tak, aby nie dostała się na ramę. Wskazane jest, aby obejść się bez agresywnych związków chemicznych, aby nie zepsuć powierzchni. Pianę trzeba wtedy przyciąć nożem, a następnie nałożyć zwykły olej roślinny. Zmiękczy pianę, a następnie pocierając ścierną stroną gąbki do naczyń można ją usunąć.