Tutaj jesteś

Jakie są podstawowe rodzaje sylwetek?

16 października 2020 Lifestyle


Każda kobieta może mieć inny typ sylwetki. Wśród najbardziej popularnych rodzajów sylwetek wymienia się w szczególności cztery typy. Są to klepsydra, jabłko, gruszka, a także odwrócony trójkąt. Posiadanie konkretnej sylwetki jest bardzo związane z noszonymi ubraniami. Dlatego warto poznać podstawowe rodzaje sylwetek, a także dowiedzieć się, którą z nich mamy.

Sylwetka typu klepsydra

Wśród wielu kobiet bardzo często występuje sylwetka typu klepsydra. Jest ona uważana za idealny rodzaj sylwetki, dlatego wiele kobiet właśnie taką posturę pragnie mieć. Sylwetka typu klepsydra jest bardzo proporcjonalna, co sprawia, że wiele różnych ubrań w fantastyczny sposób się układa na ciele. Kobieta, która posiada typ sylwetki klepsydra powinna przede wszystkim nosić odzież dobrze dopasowaną w talii, która ją odpowiednio podkreśli. Na pewno będzie to bardzo dobre rozwiązanie.

Sylwetka typu jabłko

Wśród różnych rodzajów kobiecej sylwetki można również wyszczególnić typ jabłko. Kobieta jabłko ma bardzo szczupłe nogi, a także ładne piersi, co jest jej zdecydowanym atutem. Jednak talia w ich przypadku nie jest za bardzo zarysowana, dlatego bardzo dobrym pomysłem w tym przypadku będzie maskowanie brzucha noszonymi ubraniami. Dzięki temu atuty figury zostaną podkreślone, a jej mankamenty staną się dużo mniej widoczne. Kobieta, która ma typ figury jabłko powinna unikać noszenia wszelkiego rodzaju obcisłych strojów, ponieważ może to być dla niej bardzo niekorzystne.

Sylwetka typu gruszka

Kobieta może również posiadać taki typ sylwetki jak gruszka. Charakteryzuje się ona wtedy dość szerokimi ramionami oraz masywnymi pośladkami. Natomiast ramiona i biust, czyli górna część sylwetki, są stosunkowo wąskie. Bardzo istotny jest odpowiedni dobór stroju do tego rodzaju figury. Kobieta gruszka z całą pewnością fantastycznie będzie się prezentowała we wszystkich strojach, które optycznie powiększają ramiona. Wśród nich można na przykład wymienić bluzki z bufkami czy też golfy.

Sylwetka typu odwrócony trójkąt

Wśród różnych rodzajów kobiecych sylwetek można także wymienić sylwetkę typu odwrócony trójkąt, którą posiada wiele kobiet. Tej rodzaj sylwetki jest przeciwieństwem gruszki, ponieważ charakteryzuje się wyjątkowo szerokimi ramionami, które zwracają na siebie sporą uwagę. Nogi są szczupłe, a biodra wąskie, co jest zdecydowanym atutem w tym przypadku. Kobiety, które posiadają figurę typu odwrócony trójkąt powinny unikać noszenia wszelkiego rodzaju strojów, które w niekorzystny sposób będą podkreślały ramiona. Warto na to zwrócić uwagę.

Znaki drogowe informacyjne

Redakcja artoo.pl

Nasz portal to miejsce, gdzie moda, lifestyle, wnętrza i praca łączą się, oferując czytelnikom inspirujące treści i praktyczne wskazówki z różnych obszarów życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

leasing

Jak działa leasing samochodowy?

1 października 2022

Jesteś zainteresowany reklamą?

leasing