Dom
Tutaj jesteś

W jaki sposób oddzielić sypialnię od salonu?

16 lipca 2021 Dom sypialnia a salon

Trudno nie zgodzić się z zasadą kilku stref, jakie powinny znaleźć się w mieszkaniu. Polega ona na stworzeniu osobnych pomieszczeń do pracy, dziennej aktywności oraz odpoczynku. Kłopotliwe będzie relaksowanie się po ciężkim dniu lub ucięcie sobie popołudniowej, regeneracyjnej drzemki, w towarzystwie włączonego telewizora, czy biegających dzieci. Jeśli dotychczas salon łączyliście z sypialnią, trzeba to jak najszybciej zmienić. Jak? Sprawdźcie kilka praktycznych porad!

Wydzielone strefy

Aby skutecznie wydzielić strefę odpoczynku od strefy aktywności, nie można zastosować półśrodków, czyli na przykład kotary. Nie tłumi ona hałasów, dlatego podział pomieszczeń będzie jedynie iluzoryczny. Najlepszym rozwiązaniem będzie rzeczywiste oddzielenie, które można wykonać, stawiając na granicy dwóch pomieszczeń ściankę działową. W celu zaoszczędzenia czasu i pieniędzy może to być konstrukcja z płyt gipsowo – kartonowych. Pamiętajcie jednak o izolacji, czyli wełnie umieszczanej między płytami. Zapewnia ona komfort akustyczny w przygotowanym pomieszczeniu.

Można oczywiście pokusić się o zbudowanie klasycznej ściany, jednak będzie to kosztowniejsze, a przede wszystkim bardziej czasochłonne. Jeśli wolicie murowaną konstrukcję, z pomocą pożyczki bez BIK pokryjecie wszystkie niezbędne wydatki. Przed podjęciem decyzji o remoncie należy zwrócić uwagę na powierzchnię sypialni i salonu. Nie mogą one być zbyt małe, abyśmy czuli się w nich komfortowo.

Niewielkie mieszkanie

Prawdziwy problem mają właściciele niewielkich mieszkań, w których nie ma mowy o zbudowaniu jakiejkolwiek ściany. W tym przypadku musimy zadowolić się półśrodkami. Częstym, choć niepraktycznym rozwiązaniem, jest specjalny parawan, ustawiany przed łóżkiem, który choć wizualnie wydziela sypialnię. Innym sposobem jest umowny podział pomieszczenia na strefy, z których jedna służy do codziennych aktywności, a druga tylko do odpoczynku.

Pomocne mogą być także specjalne meble, które dziś projektowane są z myślą o niewielkich mieszkaniach. Zabudowa kryje w sobie łóżko, które bardzo szybko rozłożymy przed snem. Tego rodzaju meble nie zajmują dużo miejsca, wyróżniają się praktycznością, ale przede wszystkim nowoczesnym designem. Można je zamówić, w czym pomoże pożyczka bez BIK, w zakładach stolarskich. Warto jedynie przemyśleć dokładny układ szaf i szafek, aby korzystanie z tak stworzonej sypialni było wygodne i ergonomiczne.

Znaki drogowe informacyjne

Redakcja artoo.pl

Nasz portal to miejsce, gdzie moda, lifestyle, wnętrza i praca łączą się, oferując czytelnikom inspirujące treści i praktyczne wskazówki z różnych obszarów życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

sypialnia a salon