Dom
Tutaj jesteś

Problemy ze smogiem? Oczyszczacz powietrza z filtrem HEPA pomoże Ci pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń

5 marca 2021 Dom Oczyszczacz powietrza z filtrem HEPA

Co może dać Ci oczyszczacz powietrza? Smog i ogromne ilości zanieczyszczeń powietrza codziennie trafiają do naszych domów przez okna, drzwi i systemy wentylacyjne, powodując duże zniszczenia w organizmie. Gdy zdecydujesz się na oczyszczacz powietrza, smog, pył i kurz nie będą Ci straszne!

Po co kupować oczyszczacz powietrza? Smog i inne rodzaje zanieczyszczeń występujących w domach

Każdego dnia jesteśmy narażeni na obcowanie z milionami różnego rodzaju zanieczyszczeń. Oprócz wspomnianego już wcześniej smogu, w naszych mieszkaniach znajdują się alergeny, roztocza, wirusy, bakterie, a nawet pleśń i grzyby. Ponadto w naszych domostwach możemy znaleźć też kurz, pyłki roślin, sierść, nieprzyjemne zapachy oraz tzw. lotne związki organiczne. Codzienne sprzątanie w takim przypadku nie przynosi oczekiwanych efektów. Zanieczyszczenia przedostają się przez okna, drzwi, wentylację, „przynoszą” je nasi bliscy i zwierzęta. Jedynym sposobem na zwycięstwo w tej nierównej walce są domowe oczyszczacze powietrza.

Oczyszczacz powietrza z filtrem HEPA – Twój przyjaciel w walce z zanieczyszczeniami

Oczyszczacze powietrza to urządzenia, które za pomocą filtrów usuwają z powietrza wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Możemy wyróżnić kilka rodzajów filtrów, które różnią się między sobą skutecznością i sposobem działania. Są to filtry: zimnokatalityczny, elektrostatyczny czy wodny. Jednakże najskuteczniejsze pozostają filtry: wstępny, węglowy oraz HEPA. Filtry te połączone w jednym urządzeniu, jak ma to miejsce w przypadku oczyszczaczy marki Samsung, dają najwyższą możliwą skuteczność w usuwaniu zanieczyszczeń. Za co odpowiadają poszczególne filtry? Wstępny, zwany inaczej początkowym, zbudowany jest z drobnej siateczki. Zwykle umieszcza się go przy wlocie powietrza do oczyszczacza. Jego głównym zadaniem jest usuwanie większych zanieczyszczeń. Filtr ten niejako zatrzymuje je na sobie, dzięki czemu chroni filtry znajdujące się za nim przed zapchaniem bądź uszkodzeniem. Filtr węglowy, zbudowany z węgla aktywnego, swym wyglądem przypomina plaster miodu. Oczyszczacze powietrza wyposażone w ten filtr mają zdolność pochłaniania lotnych związków organicznych w postaci dymu papierosowego lub formaldehydu oraz odorów, czyli nieprzyjemnych zapachów.

Dlaczego oczyszczacz powietrza z filtrem HEPA jest najlpeszy?

Oczyszczacz powietrza z filtrem HEPA eliminuje z kolei mikroskopijne cząsteczki, takie jak roztocza, pyłki, wirusy i bakterie, a także niezwykle szkodliwe dla zdrowia składniki smogu, takie jak pyły zawieszone PM2,5 oraz PM10. Filtry HEPA wykonywane są z włókna szklanego lub innych tworzyw sztucznych ułożonych w kształt przypominający harmonijkę.

Domowe oczyszczacze powietrza to niezbędne wyposażenie każdego domu, szczególnie w sezonie grzewczym, kiedy to ogólna jakość powietrza w Polsce jest bardzo zła. Chęć pozbycia się smogu z mieszkania to najczęstszy powód, dla którego decydujemy się zakupić oczyszczacz powietrza. Smog wywiera negatywny wpływ na cały nasz organizm. Jest przyczyną chorób, problemów z pamięcią i koncentracją. Ale Ty nie musisz mu ulegać. Już tysiące Polaków przekonały się o tym, że w mieszkaniach, w których znajduje się oczyszczacz powietrza, smog nie stanowi problemu. Dołącz do nich!

Znaki drogowe informacyjne

Redakcja artoo.pl

Nasz portal to miejsce, gdzie moda, lifestyle, wnętrza i praca łączą się, oferując czytelnikom inspirujące treści i praktyczne wskazówki z różnych obszarów życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

sypialnia a salon