Dom
Tutaj jesteś

Jak umeblować kuchnię, by była praktyczna i elegancka?

2 października 2020 Dom


Urządzenie kuchni musi być eleganckie i przede wszystkim funkcjonalne. Tylko w dobrze zaplanowanej kuchni praca nie będzie męcząca, a gotowanie będzie prawdziwą przyjemnością. Jak umeblować kuchnię, by była praktyczna i gustowna?

Trójkąt ergonomiczny – co trzeba wiedzieć?

Trójkąt roboczy w kuchni polega na odpowiednim ustawieniu najważniejszych elementów wyposażenia kuchni. Rogi trójkąta stanowi kuchenka, lodówka oraz zlewozmywak. Ważne jest również zachowanie odpowiednich odległości między sprzętami.

Odległość między lodówką a zlewozmywakiem powinna wynosić 120 – 210 cm. Zlewozmywak i kuchenka powinny być w takiej samej odległości. Między lodówka a kuchenką powinna być zachowana odległość 120 – 270 cm. Jednocześnie w małej kuchni odległość ta nie powinna być mniejsza niż 90 cm.

Chcąc uzyskać wygodną kuchnię należy pamiętać również o wysokości blatów, które powinny być dostosowane do wzrostu mieszkańców. Chcąc pracować na siedząco zawsze można dostosować wysokość krzeseł.

Jak wykorzystać miejsce?

Zastanawiając się, jak umeblować kuchnię warto dokładnie przemyśleć, jak ma wyglądać zabudowa kuchni. Bardzo często nasze kuchnie są mniejsze, niż byśmy sobie tego życzyli. W takiej sytuacji warto zabudować kuchnię tak, by uzyskać jak najwięcej szafek.

Planując zabudowę kuchnie do samego sufitu należy bardzo ostrożnie dobierać fronty szafek, by kuchnia nie wydawała się mała i przytłaczająca. Sprawdzą się jasne kolory, ciemne będą optycznie zmniejszały kuchnię. Warto również zastosować błyszczące fronty szafek, które będą odbijały światło, dzięki temu kuchnia będzie wydawała się duża i przestronna.

Chcąc uzyskać większą lekkość szafek kuchennych warto zastosować fronty, które są przeszklone oraz półki, które będą znajdowały się pod szafkami.

Nieśmiertelna klasyka

Kolejnym elementem, który ma duże znaczenie jest kolorystyka kuchni. Biała kuchnia będzie modna zawsze. Jest jasna, radosna, dzięki czemu wydaje się większa i bardziej przestronna.

Kuchnia w naturalnym kolorze drewna jest przytulna i na pewno spodoba się zwolennikom stylu skandynawskiego. Warto jednak pamiętać, że ciemny kolor drewna zmniejszy optycznie powierzchnię. Jasne drewno będzie eleganckie i ponadczasowe.

Dla zwolenników radykalnych rozwiązań ciekawym pomysłem może okazać się zrobienie frontów szafek w mocnym, charyzmatycznym kolorze, który świetnie komponuje się z nowoczesnymi wnętrzami. Czerwone, granatowe czy zielone szafki to niewątpliwie niebanalne rozwiązanie. Trzeba jednak pamiętać, że taką kolorystykę trzeba będzie szybciej wymienić, gdyż po sezonie czy dwóch może okazać się niemodna.

Znaki drogowe informacyjne

Redakcja artoo.pl

Nasz portal to miejsce, gdzie moda, lifestyle, wnętrza i praca łączą się, oferując czytelnikom inspirujące treści i praktyczne wskazówki z różnych obszarów życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

sypialnia a salon