Dom
Tutaj jesteś

Zamki meblowe – kiedy warto je stosować?

25 lipca 2022 Dom zamki meblowe


Zamek w meblu może być bardzo praktycznym i funkcjonalnym dodatkiem. Kiedy warto zdecydować się na zamki meblowe?

W wielu meblach przechowuje się przedmioty, które powinny być odpowiednio zabezpieczone. Właśnie dlatego warto wtedy zdecydować się na zamki meblowe, które mogą dodatkowo ochronić ich zawartość.

W jakich meblach sprawdzą się zamki?

Najczęściej zamki meblowe są montowane w tych meblach, w których umieszcza się przedmioty wymagające właściwej ochrony przed innymi osobami, na przykład przed dziećmi czy przed włamywaczami.

Wobec tego takie akcesoria najczęściej spotykane są w meblach jak regały czy biurka. Za ich pomocą można skutecznie zabezpieczyć zarówno otwierane szafki, jak i szuflady, które są wtedy bardzo trudne, a czasami niemożliwe do sforsowania bez korzystania ze specjalistycznego sprzętu.

Również zamki meblowe mogą być używane w innego rodzaju meblach, na przykład w kuchni czy w łazience. Można wtedy bezpiecznie przechowywać w nich leki czy detergenty, do których nie powinny mieć dostępu małe dzieci.

Wobec tego zamki meblowe mają uniwersalne przeznaczenie i mogą sprawdzić się w wielu pomieszczeniach i meblach, gdy celem jest uzyskanie skutecznej ochrony ich zawartości.

Zamki meblowe – gotowe meble czy samodzielny montaż?

Osoby, które chciałyby skorzystać z mebli z zamkami, mają do dyspozycji dwa rozwiązania – mogą kupić gotowe meble wyposażone w zamki lub zamontować je samodzielnie w innym umeblowaniu.

Meble z wbudowanymi zamkami

Obecnie wielu producentów oferuje meble zawierające już wbudowane zamki meblowe. Są to przede wszystkim różnego rodzaju biurka oraz kontenerki, ale również regały, które mogą sprawdzić się jako meble biurowe.

Atutem takiego rozwiązania jest jego wygoda, ponieważ od razu kupowane są meble wyposażone w dopasowane do nich zamki meblowe. Nie trzeba zatem samodzielnie zajmować się ich montażem. Asortyment mebli jest spory, dlatego można też łatwo dopasować je do swoich potrzeb.

Samodzielny montaż zamków meblowych

Drugim rozwiązaniem jest zakupienie zamków i zamontowanie ich w istniejących meblach. W tym przypadku zamki meblowe można dobrać do własnych potrzeb i konkretnego typu mebla, aby korzystanie z niego było bezpieczniejsze i wygodniejsze.

Obecnie zamki meblowe sprzedawane są w wielu wariantach w firmach oferujących akcesoria meblowe. Można tam zakupić zamki wielu typów, przeznaczone również do mebli ze szklanymi drzwiczkami. Ceny zamków rozpoczynają się już od kilkunastu złotych, dlatego ich zakup nie jest związany z wysokimi kosztem.

 

 

Znaki drogowe informacyjne

Redakcja artoo.pl

Nasz portal to miejsce, gdzie moda, lifestyle, wnętrza i praca łączą się, oferując czytelnikom inspirujące treści i praktyczne wskazówki z różnych obszarów życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

sypialnia a salon