Tutaj jesteś

Piłki tenisowe – co warto wiedzieć przed kupnem?

8 września 2022 Zakupy Piłki tenisowe


Piłki do tenisa, chociaż mogą na pierwszy rzut oka wyglądać podobnie, występują w wielu wariantach. Co warto wiedzieć przed ich kupnem?

Sklepy tenisowe mogą obecnie zaoferować swoim klientom szeroki wybór różnych produktów do gry w tenisa. Dotycz to również piłek tenisowych, których warianty można zobaczyć między innymi w sklepie DoTenisa: https://dotenisa.pl/pilki-tenisowe-c-14.html. Zobacz, jakie są główne rodzaje piłek tenisowych i jak dobrać te odpowiednie!

Rodzaje piłek do tenisa ziemnego

Piłki do tenisa ziemnego są dzielone na trzy główne kategorie w zależności od ich budowy. Wyróżnia się:

  • piłki ciśnieniowe
  • piłki bezciśnieniowe
  • piłki niskociśnieniowe

Powyższe rodzaje piłek tenisowych różnią się pomiędzy sobą ciśnieniem, jakie dotyczy ich wnętrza, co przekłada się również na to, jak odbijają się one od rakiety tenisowej oraz od kortu.

Piłki ciśnieniowe

W przypadku piłek ciśnieniowych w ich wnętrzu utrzymuje się wysokie ciśnienie. To powoduje, że wyróżniają się one bardzo lekkimi, ale mocnymi odbiciami. Trzeba jednak pamiętać o tym, że z czasem ciśnienie w piłkach spada, dlatego też nie są one już wtedy tak wygodne w użytkowaniu.

Piłki ciśnieniowe sprzedawane są w hermetycznych opakowaniach, które zapewniają odpowiednie ciśnienie.

Piłki bezciśnieniowe

W tym przypadku piłki mają grubsze ścianki, co przekłada się wtedy na efekt nieco cięższych i wolniejszych odbić. W trakcie odbić tego typu piłki w przeciwieństwie do piłek ciśnieniowych zwalniają. 

Atutem takich piłek jest ich wysoka żywotność, ponieważ nie dochodzi w nich od utraty ciśnienia. Są one sprzedawane przede wszystkim w workach.

Piłki niskociśnieniowe

Dostępne są również piłki tenisowe niskociśnieniowe, które mogą mieć różną siłę odbicia zależnie od ciśnienia. Takie piłki najczęściej są przeznaczone dla dzieci.

Gdzie warto kupować piłki tenisowe?

Największy wybór piłek tenisowych czeka na kupujących w specjalistycznych sklepach tenisowych, gdzie można znaleźć asortyment najpopularniejszych producentów przeznaczony dla osób początkujących i mających większe doświadczenie.

Duży wybór piłek dla graczy przygotował sklep internetowy DoTenisa, który oferuje je dla graczy na każdym poziomie zaawansowania. Dostępne warianty można sprawdzić na stronie https://dotenisa.pl/pilki-tenisowe-c-14.html i już teraz złożyć swoje zamówienie.

Jak dobrać odpowiednie piłki tenisowe?

Dobór odpowiednich piłek tenisowych przede wszystkim powinien polegać na stopniu zaawansowania gracza.

Dla graczy początkujących najczęściej zaleca się piłki bezciśnieniowe, które pomagają w stawianiu pierwszych kroków na korcie tenisowym. Można też wypróbować grę piłkami ciśnieniowymi, ponieważ są one wygodniejsze, zwłaszcza dla osób mających mniejszą siłę odbicia.

Piłki ciśnieniowe są natomiast najczęściej używane przez osoby bardziej doświadczone w grze. Są one również polecane dla osób, które często grają w tenisa, a także mogą zapłacić więcej za potrzebne wyposażenie, ponieważ są one droższe od piłek bezciśnieniowych.

Szeroki wybór piłek tenisowych w niskich cenach – https://dotenisa.pl/pilki-tenisowe-c-14.html – sprawdź dostępne warianty i złóż swoje zamówienie już teraz!

Znaki drogowe informacyjne

Redakcja artoo.pl

Nasz portal to miejsce, gdzie moda, lifestyle, wnętrza i praca łączą się, oferując czytelnikom inspirujące treści i praktyczne wskazówki z różnych obszarów życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

biżuteria ślubna