Tutaj jesteś

Ile się czeka na kredyt gotówkowy?

9 października 2020 Lifestyle


Wśród popularnych sposobów finansowania z całą pewnością można wyróżnić kredyt gotówkowy. Tego rodzaju kredyt można wykorzystać na bardzo zróżnicowane cele, dlatego jego wzięcie warte jest zastanowienia się, jeśli potrzebujemy w stosunkowo szybki sposób uzyskać pewną kwotę pieniędzy. Wiele osób zastanawia się, ile sie czeka na kredyt gotówkowy. Warto się tego dowiedzieć.

Kto może dostać kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy może uzyskać każdy, kto ma ukończone osiemnaście lat, czyli jest pełnoletni. Jednak musi posiadać również odpowiednią zdolność kredytową, która umożliwi mu uzyskanie wnioskowanej kwoty kredytu. Dlatego przed złożeniem wniosku warto zastanowić się, czy posiadamy odpowiedni poziom dochodów, który będzie nam umożliwiał staranie się o tego typu kredyt. W ostatnich latach często zdarza się tak, że kredyty gotówkowe udzielane są również bez zaświadczeń o zarobkach – tak się dzieje w instytucjach pozabankowych. Jednak należy uważać na to rozwiązanie.

Zdolność kredytowa

Przede wszystkim przed udzieleniem kredytu bank, w którym składamy wniosek będzie chciał sprawdzić naszą zdolność kredytową. W tym procesie bierze pod uwagę szereg zróżnicowanych czynników. Wśród nich można przede wszystkim wymienić uzyskiwane co miesiąc dochody, miesięczne koszty utrzymania swojej rodziny, a także inne posiadane obecnie zadłużenia. Oprócz tego sprawdzana jest historia kredytowa danej osoby, a także brane są pod uwagę jej cechy. Wśród nich można wymienić wiek, stan cywilny, status mieszkaniowy, a także liczbę osób na utrzymaniu.

Dokumenty wymagane do kredytu

W celu uzyskania kredytu gotówkowego niezbędne jest zdobycie pewnych dokumentów, jednak nie ma ich zbyt wiele. Przede wszystkim, aby uzyskać kredyt gotówkowy, należy przedstawić w banku dokument potwierdzający swoją tożsamość, czyli najczęściej jest to po prostu dowód osobisty. Dodatkowo należy mieć zaświadczenie o zarobkach, które można zdobyć w miejscu, w którym się pracuje.

Ile się czeka na kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy można uzyskać w stosunkowo krótkim czasie. W większości banków jest to od dwudziestu czterech do czterdziestu ośmiu godzin, czyli jeden lub dwa dni. Czas oczekiwania na kredyt zależny jest również od sposobu złożenia wniosku przez klienta. W bardzo szybki sposób można uzyskać pieniądze poprzez złożenie wniosku online. Z całą pewnością będzie to najlepsze rozwiązanie spośród wszystkich możliwych i dostępnych. Dlatego warto się nad nim zastanowić. Innym sposobem będzie złożenie wniosku w placówce, jednak jego potwierdzenie może trwać dłużej.

Znaki drogowe informacyjne

Redakcja artoo.pl

Nasz portal to miejsce, gdzie moda, lifestyle, wnętrza i praca łączą się, oferując czytelnikom inspirujące treści i praktyczne wskazówki z różnych obszarów życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

leasing

Jak działa leasing samochodowy?

1 października 2022

Jesteś zainteresowany reklamą?

leasing