Tutaj jesteś

Co oznaczają nazwy rocznic ślubu?

2 marca 2021 Lifestyle nazwy rocznic

Z całą pewnością można stwierdzić, że ślub to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka. Dlatego jego rocznice celebruje się w odpowiedni sposób. Bardzo wiele rocznic posiada również swoje specjalne nazwy oraz symbolikę. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej.

Pierwsza rocznica ślubu

Pierwsza rocznica ślubu bez wątpienia jest bardzo ważna dla każdego małżeństwa. Dlatego warto ją w szczególny sposób celebrować. Pierwsza rocznica ślubu nazywana jest rocznicą papierową i taka jest również jej symbolika. Związana jest ona właśnie z papierem.

Druga rocznica ślubu

Rocznice ślubu nazwy są bardzo zróżnicowane i zależne od konkretnej rocznicy. Druga rocznica ślubu nazywana jest rocznicą bawełnianą. Tego rodzaju nazwa pochodzi od takiego materiału tekstylnego, jak bawełna.

Trzecia rocznica ślubu

Kolejną rocznicą ślubu, która jest obchodzona przez młode małżeństwa jest trzecia rocznica. Trzecia rocznica ślubu potocznie nazywana jest rocznicą skórzaną. Ta nazwa pochodzi od takiego materiału tekstylnego, jakim jest skóra.

Czwarta rocznica ślubu

Nazwy rocznic ślubu związane są również z czwartą w kolejności rocznicą. Potocznie jest ona nazywana kwiatową, a nawet w niektórych przypadkach owocową. Taki stan rzeczy związany jest oczywiście z takimi roślinami jak różnego rodzaju kwiaty oraz owoce.

Piąta rocznica ślubu

Wśród różnych rocznic ślubu można również wymienić rocznicę piątą w kolejności. Jej potoczna nazwa brzmi „rocznica drewniana” oraz jest ona związana z takim materiałem, jak drewno.

Szósta rocznica ślubu

Szósta rocznica ślubu również jest bardzo istotna dla wielu małżeństw. Jej potoczna nazwa brzmi „rocznica cukrowa” i jest ona związana z takim składnikiem spożywczym, jak cukier.

Siódma rocznica ślubu

Wśród różnych rocznic ślubu z całą pewnością można wymienić rocznicę siódmą. Jest ona popularnie nazywana wełnianą rocznicą, a nazwa ta pochodzi od takiego materiału tekstylnego, jak wełna.

Ósma rocznica ślubu

Kolejną rocznicą ślubu jest rocznica numer osiem. Jej potoczna nazwa brzmi „rocznica spiżowa”. Jednak wiele osób również na nią mówi „rocznica miedziana”, która związana jest z takim materiałem, jak miedź.

Dziewiąta rocznica ślubu

Dziewiąta rocznica ślubu to kolejna rocznica, którą warto świętować. Przez wiele osób nazywana jest ona rocznicą blaszaną, która związana jest z takim materiałem, jak blacha.

Dziesiąta rocznica

Wśród różnych rocznic ślubu można wyróżnić także rocznicę numer dziesięć. Potocznie jest ona nazywana rocznicą cynową, a także aluminiową.

Znaki drogowe informacyjne

Redakcja artoo.pl

Nasz portal to miejsce, gdzie moda, lifestyle, wnętrza i praca łączą się, oferując czytelnikom inspirujące treści i praktyczne wskazówki z różnych obszarów życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

leasing

Jak działa leasing samochodowy?

1 października 2022

Jesteś zainteresowany reklamą?

leasing