Tutaj jesteś

Nawilżanie suchych włosów

29 października 2021 Lifestyle Nawilżanie suchych włosów

Suche włosy o wiele bardziej niż inne typy włosów narażone na są na działanie czynników szkodliwych, dlatego wymagają specjalnej pielęgnacji. Często sami przyczyniamy się do ich dodatkowego przesuszenia poprzez częstą stylizację lub używanie nieodpowiednich kosmetyków. Wtedy konieczne staje się nawilżanie suchych włosów, aby nasze były one zdrowe i odporne na uszkodzenia. Z pomocą przychodzą nam kosmetyki o naturalnych składach, które możemy stosować bezpośrednio na włosy, lub preparaty witaminowe, które wzmocnią je od wewnątrz.

Dlaczego włosy stają się suche?

Włosy suche mają rozchylone łuski przez co wyparowuje z nich więcej wody. Istnieje wiele czynników, które oddziałuje na kondycję naszych włosów. Częsta ich stylizacja przy udziale wysokiej temperatury (suszenie czy prostowanie) powoduje, że włosy tracą duża ilość wody. Dodatkowe zabiegi chemiczne, jak farbowanie, mogą uszkodzić strukturę włosów, sprawiając że będą on matowe i łamliwe, a odżywienie ich będzie trudne. Inne szkodliwe czynniki jak uszkodzenia mechaniczne np. zbyt ciasne związywanie włosów czy wystawienie ich na działanie promieniowania słonecznego sprawiają, że kondycja naszych włosów stopniowo się pogarsza.

Często próbujemy przeciwdziałać przesuszaniu włosów stosując drogeryjne kosmetyki na bazie alkoholu, PEG-ów, SLS-ów, które nie tylko nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, ale dodatkowo pogarszają stan włosów. Nie bez znaczenia dla ich kondycji jest także nasza dieta, która często zawiera zbyt mało potrzebnych nam składników odżywczych, takich jak kwasy omega-3 czy witaminy A i E.

Nawilżanie suchych włosów:

  1. Zewnętrze. Ważne jest, by odpowiednio dobrać kosmetyki dla swoich włosów. Warto stosować odżywki i maski, których zadaniem jest nawilżanie suchych włosów, a także ich odżywienie i regeneracja, po oczyszczeniu ich szamponem. Zwróćmy uwagę na kosmetyki o naturalnym składzie, zawierające aktywne składniki prosto z natury, takie jak aloes, proteiny mleczne, jedwab, keratynę, miód czy różnego rodzaju oleje, jak lniany czy arganowy.
  2. Od wewnątrz. Sekretem mocnych włosów jest dostarczenie naszemu organizmowi potrzebnych składników, które jednocześnie wzmocnią nasze włosy – białka, cynku, biotyny, kwasów omega-6, żelaza i witaminy E. Dostępny na rynku suplement diety Oeparol został stworzony z myślą o nawilżaniu skóry i włosów. Jego substancją aktywną jest olej z wiesiołka, który zawiera kwas omega-6 oraz witaminę E i F, przez co wykazuje działanie nawilżające, ze względu na zdolność do zatrzymywania wody w skórze. Kwasy tłuszczowe, które zawiera wiesiołek, zwalczają stres oksydacyjny i wspomagają wzrost nowych komórek, przez co nasze włosy staja się silniejsze i zdrowsze.
Jak zorganizować pogrzeb

Redakcja artoo.pl

Nasz portal to miejsce, gdzie moda, lifestyle, wnętrza i praca łączą się, oferując czytelnikom inspirujące treści i praktyczne wskazówki z różnych obszarów życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

leasing

Jak działa leasing samochodowy?

1 października 2022

Jesteś zainteresowany reklamą?

leasing