artoo.pl

Blog ogólnotematyczny

Lifestyle Moda

Masaż twarzy – dlaczego warto wprowadzić go do swojej codziennej pielęgnacji?

Ostatnio dużo mówi się o różnych metodach masowania twarzy. Jedni bardzo sobie to chwalą, drudzy nie widzę sensu i nie podejmują próby. Jak to więc z tym jest? Czy warto spróbować masażu twarzy? Czy są z tego jakieś korzyści? Oczywiście, że tak! Z naszego artykułu dowiesz się, jak działa masaż twarzy, jak go poprawnie wykonać oraz jakie akcesoria można do tego wykorzystać! Zmień swoją pielęgnację już dziś!

Co nam daje masaż twarzy?

Przede wszystkim, masaż twarzy prowadzi do pobudzenia krążenia krwi i ujędrnienia twarzy. Jego regularne wykonywanie pozwala na zachowanie owalu twarzy, wolniejsze procesy starzenia, a także wymodelowanie rysów. Masaż ma także pozytywny wpływ na stan naszego naskórka i wyrównanie jego kolorytu. Wprowadzamy także więcej tlenu do skóry, co ma dla niej duże znaczenie! Ważnym aspektem wykonywania masażu jest też po prostu zrelaksowanie i odprężenie. Rozluźniamy spięte mięśnie i odpoczywamy! Więcej o zabiegach na twarz przeczytasz na stronie http://kotwicapiekna.pl.

Jak wykonywać masaż twarzy?

Zacznijmy od masażu dłońmi. Najważniejsze, to dokładnie umyć dłonie, a na twarz nałożyć krem bądź olejek, aby nadać skórze poślizgu. Cały masaż powinien być prowadzony delikatnie, z wyczuciem, ale jednocześnie odczuwalnie na skórze. Zawsze zaczynamy od dołu i prowadzimy ruchy ku górze. Najważniejsze punkty to żuchwa, okolice ust, oczy oraz czoło. Dokładnie filmy instruktażowe można znaleźć np. na YouTube. Warto spróbować różnych opcji, aby wyczuć, co daje nam największą przyjemność!

Akcesoria do masażu twarzy – co warto kupić?

Masaż można wykonywać dłońmi, ale także można wesprzeć się różnymi akcesoriami. Bardzo popularne są rollery z jadeitu. Dają one dodatkowo przyjemne uczucie chłodzenia, gdyż są z kamienia. Warto przechowywać je w lodówce, gdyż wtedy jeszcze lepiej działają. Masaż wykonujemy również od dołu do góry. Kolejny sposób to ostatnio modne płytki gua sha. Mają podobne działanie do rollera, jednak są płaskie i mają różne wyżłobienia. Są idealne do modelowania twarzy i dbania o jej napięcie i jędrność. Warto ich spróbować, gdyż są bardzo przyjemne, a obecnie wiele osób je testuje i poleca!


To już wszystko, co warto wiedzieć o masażu twarzy. Jak widać korzyści jest cała masa, więc warto sprawdzić, jak zareaguje na to nasza buzia! Z pewnością nie pożałujesz i wdrożysz masowanie do swojej codziennej pielęgnacji. Efekty zobaczysz bardzo szybko!