Tutaj jesteś

Jak odnowić panele ścienne i inne praktyczne porady?

15 października 2020 Lifestyle


Nie jest tajemnicą, że ściany niektórych mieszkań charakteryzują się imponującą krzywizną. Budowniczowie kiedyś mieli własną, niezgłębioną dla zwykłych śmiertelników logikę i ich tolerancja na krzywiznę ścian była o wiele wyższa. Co można zaoferować, by zaradzić niedogodnościom tej sytuacji?

Alternatywą są panele ścienne. Jest to wciąż dość powszechny materiał, a jednocześnie sposób wykończenia. I doceniają to osiągnięcie myśli progresywnej głównie mężczyźni.

Co przyciąga uwagę mężczyzn w panelach ściennych?

Mała pracochłonność wykończenia

W tym przypadku nie trzeba wykonywać takich operacji, jak tynkowanie, a następnie wygładzanie lub usuwanie starej farby albo tapety. Montaż paneli nie wymaga specjalnych narzędzi i materiałów pomocniczych, a co za tym idzie nie ma konieczności angażowania wysoko wykwalifikowanego personelu. Konieczne jest posiadanie tylko drewnianych łat o określonej grubości, wkrętów samo gwintujących, kleju i młotka. Wykończenie ścian panelami jest znacznie szybsze niż na przykład okładzina z płytek ceramicznych klejonych na klej, który trzeba wcześniej przygotować.

Wielofunkcyjność nowoczesnego materiału

Panele już same w sobie na przykład posiadają dźwiękochłonne i izolacyjne właściwości. Między panelem a ścianą można też umieścić materiał izolacyjny. Wtedy wskaźniki te staną się jeszcze bardziej imponujące. W tej samej przestrzeni można ukryć różne typy okablowania.

Łatwość przywracania do stanu pierwotnego

Z pewnością padnie pytanie – jak odnowić panele ścienne?
Jest to szczególnie łatwe w wypadku zastosowania paneli ściennych wykonanych z drewna. Lico można poddać obróbce mechanicznej stosowanej podczas wykańczania powierzchni drewnianych.

Niezawodność i trwałość

Powierzchnia paneli ściennych jest trwała i odporna na uderzenia mechaniczne. Pokryta laminatem nawierzchnia wykonana z materiałów drewnopodobnych jest zdolna przyjąć i rozproszyć udar o umiarkowanej sile. Uszkodzone elementy są dość łatwe do wymiany na nowe.

Łatwość pielęgnacji paneli

Płyty nie wymagają specjalnej pielęgnacji, wystarczy okresowo wytrzeć je wilgotną ściereczką. Gładka pionowo przytwierdzona płyta nie zatrzymuje kurzu. W przypadku silnego zabrudzenia prawie wszystkie środki czystości można używać do mycia paneli. Należy wystrzegać się stosowania preparatów zawierających chlor i składniki ścierne.

Bogactwo rozwiązań projektowych

Panele można montować poziomo, pionowo, a nawet diagonalnie. Połączenie kombinacji elementów o różnych kolorach pozwala na tworzenie oryginalnych wzorów. Z racji różnorodności oferty panele naścienne można dopasować do wielu stylów aranżacji wnętrz.

Znaki drogowe informacyjne

Redakcja artoo.pl

Nasz portal to miejsce, gdzie moda, lifestyle, wnętrza i praca łączą się, oferując czytelnikom inspirujące treści i praktyczne wskazówki z różnych obszarów życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

leasing

Jak działa leasing samochodowy?

1 października 2022

Jesteś zainteresowany reklamą?

leasing