artoo.pl

Blog ogólnotematyczny

Lifestyle Zakupy

Dodatkowe finanse na życie

Czy da się żyć bez kredytu? Dzisiaj wiele osób ma na swojej głowie dodatkowe zobowiązania finansowe. Czy można uniknąć brania niepotrzebnych kredytów? Warto się nad tym zastanowić.

Oszczędności w portfelu

Życie bez kredytu nie jest łatwe, aczkolwiek nie można powiedzieć, że jest niemożliwe. Wszystko zależy od wielu czynników. W końcu nie każdy może pochwalić się tym, że zarabia po kilka tysięcy złotych. Mając pensję, która ma przynajmniej po kilka zer i wcale nie utrzymuje się na poziomie najniższej krajowej, można mieć szansę na to, aby odłożyć spore oszczędności. Przy czym wysoka pensja nie jest samym wyznacznikiem. Jeżeli nie ma się rodziny i innych zobowiązań finansowych można pozwolić sobie na odkładanie pieniędzy w każdym miesiącu. Mając rodzinę na utrzymaniu należy pomyśleć o tym, aby zakupić dla nich odpowiednie do życia produkty, a potem można pomyśleć o tym, aby odkładać jakiekolwiek oszczędności – o ile się to uda.

Oszczędne życie

Przy czym mając dużą pensję należy przemyśleć każdą wydaną złotówkę. Czy każda rzecz jest nam naprawdę potrzebna? Czy nie będziemy w stanie obyć się bez niej? Przykładem takich rzeczy mogą być dodatkowe zakupy ubrań. Szafa jest już pełna, a my i tak zakupujemy kolejne ubrania, bo akurat coś nam się spodobało. Co prawda bylibyśmy w stanie się bez niej obyć, ale jednak uznajemy, że jest nam ona potrzebna. Ile to nietrafionych zakupów znaleźć można w swojej szafie? W swoim domu? Czasem naprawdę warto przemyśleć, czy poszczególne rzeczy są nam naprawdę potrzebne. Może zamiast kupować, warto odłożyć do swoich oszczędności? W ten sposób można odłożyć naprawdę spore finanse. Aczkolwiek nie można powiedzieć, że czasem nie można pozwolić sobie na spełnienie jakiegoś małego kaprysu. Raz na miesiąc, raz na dwa miesiące to dobry pomysł, dzięki czemu uda się coś odłożyć na czarną godzinę.

Dodatkowe wsparcie finansowe

Nie każdy może jednak pozwolić sobie na odłożenie dużych pieniędzy. Czasem po prostu kredyt jest ostatnią deską ratunku z której jak najbardziej można skorzystać. Przy czym biorąc kredyt należy pamiętać o tym, aby płacić regularnie wszystkie raty, aby nie wpaść w jeszcze większe kłopoty finansowe. Dzisiaj można znaleźć wiele ofert kredytowych, które nie są wysoko oprocentowe. Czasem oferowane są takie promocyjne usługi, dzięki czemu kredyt nic nie oddaje się oprócz pożyczonych pieniędzy. Każdy z nas może samodzielnie zdecydować o tym, czy życie z kredytem czy bez kredytu jest dla niego najbardziej odpowiednie.