artoo.pl

Blog ogólnotematyczny

Lifestyle

Konto dla dwojga ranking – jak wybrać wspólny rachunek bankowy?

Wspólny rachunek bankowy można obecnie założyć w praktycznie każdym banku. Konto to mogą otworzyć nie tylko małżonkowie, ale również pary bez ślubu oraz inne osoby, które nie muszą być ze sobą związane. Obecnie wybór rachunków dla dwojga jest bardzo szeroki. Na co warto się zdecydować?

Rachunek bankowy to dziś podstawowy sposób zarządzania pieniędzmi. Ten dla dwojga, czyli ze współwłaścicielem pozwala na łatwe i bezpieczne przechowywanie środków, a także korzystanie z nich za pomocą kart płatniczych. Stan konta można kontrolować przez internet i prowadzić na nim operacje online.

Dlaczego warto otworzyć wspólny rachunek bankowy?

Wspólne konto bankowe może pomóc w prowadzeniu rozliczeń we dwoje, na przykład przy zamieszkaniu razem. To łatwiejsze zarządzanie domowym budżetem, gdy para woli wspólne finanse zamiast osobnych kont bankowych.

Dodatkowo, taki rachunek często jest tańszym rozwiązaniem niż dwa oddzielne, chociaż współwłaściciele mogą zachować swoje dotychczasowe rachunki na osobiste wydatki, a wspólne konto zostawić na te ponoszone razem.

Jak wybrać najlepsze konto dla dwojga?

Przy poszukiwaniach ofert jak konto dla dwojga ranking tego typu rachunków będzie bardzo pomocny. Na co zwrócić wtedy szczególną uwagę?

Konto dla dwojga – najważniejsze parametry:
– otwarcie rachunku
– dostęp do rachunku
– opłaty za rachunek
– opłaty za karty płatnicze

Otwarcie rachunku
Większość banków nie pobiera żadnych opłat za otwarcie rachunku bankowego dla dwojga. Konto można założyć w placówce bankowej – należy wtedy razem się w niej stawić. W wielu bankach rachunek dla współwłaścicieli można otworzyć online.

Dostęp do rachunku
Aktualnie standard do internetowy dostęp do swojego konta – można korzystać z niego na komputerze lub na urządzeniach mobilnych.

Opłaty za rachunek
To bardzo ważna kwestia. Osobom chcącym wybrać najlepsze konto dla dwojga ranking prezentujący dokładne koszty na pewno przyda się w podjęciu decyzji.

Warto zdecydować się na darmowe konta bankowe, ponieważ w skali roku można zaoszczędzić wtedy sporą sumę. Niekiedy trzeba spełnić do tego określone warunki, na przykład pod względem miesięcznych wpływów.

Opłaty za karty płatnicze
Dołączone do rachunku karty płatnicze również mogą być udostępniane za darmo, ale tylko wtedy, gdy właściciele spełnią wymogi, na przykład wykonają transakcje na określoną sumę w miesiącu.

Warto także sprawdzić, czy bank pobiera opłaty za wypłacenie pieniędzy z bankomatu w Polsce i za granicą.

Wobec tego dla wielu osób konto dla dwojga to najlepszy wybór. Warto wtedy porównać oferty i wybrać najlepszy rachunek!